În luna iunie nu s-au întâmplat prea multe pe la mine prin parohie… S-a iniţiat Clubul de Iniţiativă Literară, doi prieteni de la Zidul de Hârtie şi-au lansat cărţile (este vorba de Dan Iordache şi George Serediuc), am participat la un concurs pe Fanul SF, unde am câştigat ceva prin tragere la sorţi (mulţumesc Georgian) – este a doua oară când dă norocul peste mine.
De asemenea a apărut număr 18/iunie 2012 al fanzinului Gazeta SF, cu sumar de vară. Şi dacă tot am ajuns la Gazetă, să dau din bucătăria culiselor cu referire la statistică.
Aşadar şi prin urmare, cele mai citite articole (zece) din luna iunie au fost:
Însângerată, luna – Oliviu Crâznic
Pielea ta ca păcatul… – Alexandra Niculae
Începutul – Cătălina Fometici
Soarele feminin – George Sauciuc
Când bărbaţii conduc, pentru o lună, SF-ul românesc – Simona Şerbănescu
Oameni fără feţe – Cătălina Fometici
La o cafea cu preşedintele – Florin Pîtea
Periuţa, bate-o vina… – Ioana Vişan
Această povestire va rămâne – George Sauciuc
Dincolo de umbre – Cătălina Fometici
Asemenea dărilor de seamă anterioare, voi continua cu cei mai buni zece plasatori:
http://catalincofaru.wordpress.com
http://scifientland.wordpress.com
Şi tot ca de obicei, închei cu top zece cuvinte cheie:
gazeta sf
oliviu craznic
ioana visan
vaduva neagra
haidamac florin
tetragrammaton
gazeta sf oliviu craznic
vasile radu sibiu
povesti de cuplu
simona serbanescu
Cam astea ar fi de spus… aaa, încă ceva. Clubul de Iniţiativă Literară organizează un concurs de proză scurtă adresat doritorilor din judeţul Suceava şi Bogdan S. Popescu a creat un logo beştial pentru Club. Acum chiar am încheiat. Vă urez tot binele.
Catalina Fometici, nu Catalin 🙂
My bad.. am remediat 😀